سبک زندگیسلامتیمجله ویدیوها

درمان بیماری های عفونی: فواید گیاه زرشک

گیاه زرشک که یکی از میخک هاست ، یک منبع بهبودی طبیعی است که به دلیل طعم ترش و ترش شناخته شده است. بنابراین مزایای گیاه زرشک چیست ، چگونه مصرف می شود؟

در طبیعت ، گیاه زرشک ، که به تنهایی رشد می کند ، نوشدارو است زیرا در بدن آنتی بادی تولید می کند.

شناخته شده است که این گیاه که نمک زنان نیز نامیده می شود ، هنگام کشف برای سرماخوردگی مورد استفاده قرار گرفت. اگرچه از میوه و ریشه گیاه به طور کلی استفاده می شود ، اما خارها و برگ های آن نیز منبع بهبودی هستند.

بنابراین مزایای گیاه زرشک چیست؟ برای کدام بیماری ها مفید است؟ چگونه از گیاه زرشک چای درست کنیم؟ در اینجا آنهایی که کنجکاو هستند …

گیاه سیاه چیست؟

گیاه زرشک از گیاه Cloveaceae است. در کشور ما در اکثر مزارع به همراه گندم در خاک قرار می گیرند. طول آن حدود 30 تا 100 سانتی متر است. دانه ها سمی هستند ، بنابراین باید مراقبت شود. برگهای آن متناوب است و دانه های آن با مو پوشانده شده است. گلها زیبا ، بزرگ هستند. رنگ آن ارغوانی ، مایل به صورتی است. همچنین به ندرت به رنگ سفید یافت می شود.

از آنجا که زرشک میوه ای خاردار است ، با دستکش جمع می شود و جمع آوری آن کاملاً دشوار است. جمع آوری یک درخت 7-8 ساعت طول می کشد. میوه ها پس از برداشت ، به صورت تازه یا خشک فروخته می شوند.

گیاه سیاه

مزایای گیاه سیاه
با عفونت ها مقابله می کند. به دلیل داشتن خواص ضد باکتری و ضد قارچ به محافظت در برابر عفونت ها کمک می کند. از اثر التهابات و عفونت های مختلف بدن می کاهد. به بهبود بیماری هایی مانند مثانه ، سیستم ادراری ، گلودرد ، سینوزیت ، برونشیت کمک می کند.
روده ها را شل می کند. بر ماهیچه های صاف روده تأثیر مثبت می گذارد و به آنها امکان حرکت می دهد. از این طریق برای اختلالات دستگاه گوارش مانند یبوست و اسهال مفید است.
برای دیابت مفید است. به دیابت کمک می کند زیرا قند خون را تنظیم می کند. حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد.
از سلامت قلب محافظت می کند. بروز بسیاری از بیماری ها یا اثرات منفی اندام ها به قلب آسیب می رساند. اختلالاتی مانند کلسترول ، کاهش گردش خون ، فشار خون بالا بر قلب تأثیر منفی می گذارد. آب زرشک با کاهش اثرات این بیماری ها از قلب محافظت می کند.
کبد و مثانه را تمیز می کندکبد خون را تمیز می کند ، صفرا را برای هضم چربی ها تولید می کند. کیسه صفرا آب صفرا ترشح شده توسط کبد را ذخیره می کند. آب زرشک ترشح صفرا را تسهیل می کند. روی مثانه و کبد تأثیر مثبت می گذارد.
برای معده مفید است. به رفع حالت تهوع و دل درد کمک می کند. بهره مندی از سوi هاضمه از جمله مزایای آب زرشک است.

آب سیاه

  • با تهیه شربت و کمپوت از میوه های آن قابل مصرف است.
  • هنگامی که به سوپ و برنج خود برگ اضافه می کنید ، یک وعده غذایی خوشمزه و سالم دریافت می کنید.
  • برای نوشیدن اگر مخلوطی از 20-25 گرم ریشه و پوست را در 1 لیتر آب جوش قرار دهید و برای 10-15 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد ، یک نوشیدنی ترش با طعم خوب دریافت خواهید کرد. اگر یک لیوان از این نوشیدنی را 3 بار در روز بنوشید ، سلامتی به سلامتی شما می بخشد و از شر بسیاری از مشکلات سلامتی خلاص می شوید.
  • می توانید از آب آن برای پوست خود استفاده کنید و همچنین با پوسته و ریشه های آن پمادهای مفیدی برای پوست درست کنید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا