مجله ویدیوها

ناسا به آتش نشانان با استفاده از تصاویر ماهواره ای کمک می کند

ناسا به آتش نشانان با استفاده از تصاویر ماهواره ای کمک می کند

ناسا با استفاده از تصاویر ماهواره ای در برنامه آتش سوزی جنگل ها به آتش نشانان کمک می کند.

بسیاری از کشورهای جهان به ویژه ترکیه در ماه های اخیر با آتش سوزی دست و پنجه نرم کرده اند. در حالی که اکثر آتش سوزی هایی که از هوا ، دریا و زمین کنترل می شوند تحت کنترل هستند ، این خطر در برخی از کشورها همچنان ادامه دارد.

در حین آتش سوزی ، ما تصاویر ماهواره ای را که هر از گاهی توسط ناسا منتشر می شد به اشتراک می گذاشتیم. با این حال ، این واقعیت که تصاویر مورد نظر فوری نبود ، ناسا را ​​وادار به اقدام کرد.

اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا اعلام کرد که با تصاویر فوری ماهواره ای به آتش نشانان در مبارزه با آتش سوزی جنگل ها کمک می کند.

برنامه توسعه خواهد یافت
بیل نلسون ، مدیر ناسا اظهار داشت که ناسا قصد دارد یک برنامه آتش سوزی را توسعه دهد تا تیم هایی که با آتش سوزی مبارزه می کنند دسترسی بیشتری به داده های زمان واقعی داشته باشند.

نلسون گفت: “ماموریت اصلی ما حفاظت از این سیاره است. به همین دلیل ناسا قصد دارد یک برنامه جدید آتش سوزی را راه اندازی کند. از برنامه ماهواره ای و مشاهدات آب و هوا ؛ بنابراین از چشمان ما در آسمان سود خواهد برد.

فناوری ابزارهای مبتنی بر داده را برای پشتیبانی از قهرمانان مبارزه کننده با آتش توسعه می دهد. آنها سعی می کنند از هر حریقی که رخ می دهد جلوگیری کنند. ” از اظهارات خود استفاده کرد

در ماه سپتامبر برای عموم باز می شود
نلسون اظهار داشت که از ماه سپتامبر ، ناسا داده های مشاهده زمین را از طریق یک برنامه اینترنتی جدید به نام “Open ET” به طور عمومی به اشتراک می گذارد.

داده های به اشتراک گذاشته شده با برنامه Open ET برای کمک به آتش سوزی جنگل ها و همچنین مدیریت آب برنامه ریزی شده است.

بیان شد که کشاورزان و مدیران آب می توانند با دسترسی به داده ها میزان مصرف آب کشاورزی را تعیین کنند.

ناسا می گوید برنامه جدید توسعه یافته پیشرفته تر از روش های اندازه گیری ماهواره ای موجود است که به آتش نشانان در آتش سوزی جنگل ها کمک می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا