سلامتی

مزایای باورنکردنی ساقه جعفری سوپرفود

جعفری که معمولاً در سالادها مصرف می شود ، به لطف ارزش های غذایی موجود در آن تقریباً بهبود می یابد. برای بهره مندی از فواید جعفری ، مصرف آن به صورت خام ضروری است. طبق گفته های کارشناسان ، هنگام جداکردن ساقه در هنگام مصرف جعفری ، اشتباه می کنیم. ساقه جعفری به همان اندازه قسمت گل مفید است. بنابراین ، فواید معجزه آسای جعفری چیست؟ در اینجا فواید ساقه جعفری و جعفری آورده شده است که با اثر درمانی خود تعجب آور هستند …

متخصص تغذیه ، Şebnem Kandıralı Yıldırım ، با بیان اینکه جعفری غذایی بسیار کم کالری است ، گفت: برای سلامت استخوان های خود جعفری مصرف کنید. یلدیریم با بیان اینکه جعفری فاقد چربی است و حاوی سدیم بسیار کمی است ، برای استفاده در رژیم های غذایی قلب دوستانه که کلسترول و فشار خون تحت کنترل هستند ، مناسب است ، اطلاعات زیر را ارائه داد:

انعقاد خون و سلامت استخوان: با داشتن ویتامین K زیاد ، انعقاد خون را در بدن تنظیم می کند و در تداوم استخوان های قوی نقش دارد. 125 میکروگرم ویتامین K در 2 قاشق غذاخوری جعفری وجود دارد ، مردان باید حداقل 120 میکروگرم روزانه و زنان حداقل 90 میکروگرم ویتامین K دریافت کنند. خوردن جعفری به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم به تأمین میزان دریافت روزانه ویتامین A ، ویتامین C ، اسید فولیک ، کلسیم ، آهن و پتاسیم کمک می کند. مصرف کم ویتامین K با شکستگی بالاتر استخوان همراه است. ویتامین K باعث افزایش جذب کلسیم و کاهش دفع کلسیم در ادرار می شود. این باعث بهبود سلامت استخوان می شود.

مشکلات مثانه / کلیه و سیستم ادراری را کاهش می دهد: 2 ترکیب درمانی موجود در جعفری ، میریستیسین و بیوپیول به افزایش جریان ادرار و از بین بردن باکتری هایی که باعث عفونت ادراری می شوند ، کمک می کند و سموم را در بدن بی ضرر می کند. این ماده با اثر ادرارآوری خود به جلوگیری از سنگ کلیه و مشکلات مختلف دستگاه ادراری کمک می کند.

دید خوبی فراهم می کند: جعفری حاوی 2 نوع کاروتنوئید ، لوتئین و زئاگزانتین است. این دو آنتی اکسیدان از شبکیه چشم در برابر طول موج های مضر نور محافظت می کنند ، بنابراین به کاهش شروع آب مروارید و کاهش خطر دژنراسیون ماکولا (لکه زرد) کمک می کنند.

خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد: خوردن جعفری خطر سرطان هایی مانند پستان ، دستگاه گوارش ، پوست و پروستات را کاهش می دهد. جعفری حاوی مقادیر زیادی کلروفیل و آپیژنین ، یک فلاونوئید است. آپی ژنین دارای خواص ضد سرطانی و همچنین ضد التهاب (ضد التهاب) و آنتی اکسیدان است.

به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می کند: جعفری با استفاده از اسانس موجود در بدن ، پاسخ ایمنی بیش از حد تحریک شده را سرکوب می کند. با آلرژی ، ایمنی خودکار (ام اس ، بیماری بهجت ، سلیاک ، آرتریت روماتوئید ..) و اختلالات التهابی مزمن مبارزه می کند.

از التهاب جلوگیری می کند: به کاهش درد و تورم ناشی از آرتروز کمک می کند. جعفری حاوی یک روغن اساسی به نام اوژنول است ، این روغن دارای خواص ضد التهابی و همچنین ضد روماتیسمی است ، به طور قابل توجهی از تورم مفاصل جلوگیری می کند.

مبارزه با بیماری ها: جعفری از بیماری های مختلف از تصلب شرایین تا دیابت ، از سرطان روده بزرگ تا آسم محافظت می کند. این یک منبع عالی از ویتامین C است ، به خنثی سازی رادیکال های آزاد کمک می کند که در شکل گیری بیماری ها نقش دارند.

اختلالات قاعدگی: وجود روغن Apiole در جعفری در تنظیم دوره های ماهیانه موثر استجویدن جعفری در روزهای قبل از قاعدگی باعث افزایش ادرار می شود و به از بین بردن مایعات اضافی که باعث تورم و احتباس آب می شود کمک می کند.

از رگ های خونی محافظت می کند: جعفری منبع خوبی از اسید فولیک ، یکی از مهمترین ویتامین های گروه B است. اسید فولیک به کاهش هموسیستئین کمک می کند. هموسیستئین یک آمینو اسید طبیعی است ، اما مقادیر زیاد در خون می تواند به عروق خونی آسیب برساند و خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

خطرات بهداشتی: آب جعفری بسیار قوی است ، نباید آن را به تنهایی مصرف کرد ، اگر آنطور که باید نوشید ، نباید بیش از 30 میلی لیتر در روز باشد. افرادی که قبلاً هرگز سم زدایی نکرده اند باید به خصوص مراقب باشند. زنان باردار هرگز نباید آب جعفری بنوشند. جعفری سرشار از اسید اگزالیک است ، کسانی که سنگ کلیه دارند نباید از آن استفاده کنند.

جعفری را نباید با غذاهای حاوی کلسیم بالا استفاده کرد اسید اگزالیک موجود در آن کلسیم را متصل کرده و آن را غیر آلی می کند و از استفاده آن در بدن جلوگیری می کند.

کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند به دلیل داشتن ویتامین K نباید جعفری مصرف کنند. کسانی که از داروهای ادرار آور استفاده می کنند نباید مقدار زیادی جعفری مصرف کنند. از دست دادن مقدار زیادی آب از بدن می تواند باعث سرگیجه و فشار خون پایین شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا