سلامتی

کمبود ویتامین B6 بر سلامت روان تأثیر می گذارد

مشخص شده است که کمبود ویتامین B6 ، یکی از عناصر ریز مغذی ضروری در سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن ، می تواند سلامت روان را مختل کرده و مشکلاتی مانند اسکیزوفرنی ایجاد کند.

کمبود ویتامین B6 به طور کلی در جمعیت شایع نیست ، اما شناخته شده است که سطح پایین آن باعث آسیب شناسی ها و علائم مختلفی مانند نوروپاتی محیطی ، درماتیت سبورئیک (اگزما) ، گلوسیت (التهاب زبان) ، بیماری چیلوز (ترک خوردگی گوشه لب) ، افسردگی و گیجی می شود. .

علاوه بر این ، عواملی مانند داروهایی که ویتامین B6 را غیرفعال می کنند ، سو mal تغذیه با پروتئین کالری ، سوor جذب یا الکلیسم وجود دارد که می تواند باعث کمبود این ویتامین شود.

ویتامین B6 یک ویتامین محلول در آب است که در بدن به فرمهای فعال آن تبدیل می شود ، پیریدوکسال فسفات و به میزان کمتر ، پیریدوکسامین فسفات. این اشکال در بسیاری از واکنش های بیوشیمیایی نقش دارند.

TRIGGERS اختلالات روانی
ویتامین B6 برای سالم نگه داشتن رشد طبیعی مغز ، سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن مهم است. مطالعه ای که توسط موسسه متروپولیتن توکیو در ژاپن انجام شد ، نشان داد که کمبود ویتامین B6 می تواند منجر به بروز علائم اسکیزوفرنی شود.

طبق تحقیقات ، کمبود ویتامین B6؛ اختلال روانپزشکی می تواند علائم مربوط به اسکیزوفرنی مانند توهم ، هذیان ، اختلال شناختی و بی علاقگی را تحریک کند. یک فاکتور مشترک در همه افراد مورد مطالعه کشف شد: یک زیرجمعیت از بیماران اسکیزوفرنی به طور قابل توجهی سطح ویتامین B6 در خون پایین تر بود و ویتامین B6 با دوز بالا در کاهش علائم روان پریشی در زیر مجموعه ای از بیماران اسکیزوفرنی موثر بود.

نویسندگان این مطالعه همچنین تأکید کردند که آنها پیشنهاد می کنند کمبود ویتامین B6 در ایجاد علائم اسکیزوفرنی نقش دارد. نویسندگان همچنین یک بررسی منتشر کردند که نشان می دهد کمبود این ویتامین در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی محرک چندین اختلال روانی است.

کمبود ویتامین B6 بر سلامت روانی شماره 2 تأثیر می گذارد

می توان به درمان امیدوار بود
ویتامین B6 از رژیم غذایی به دست می آید. مقادیر خوبی در مرغ ، ماهی ، سیب زمینی ، نخود و موز یافت می شود. با این حال ، می توان از طریق مکمل های غذایی نیز مصرف کرد.

برای تأیید رابطه بین ویتامین B6 و اسکیزوفرنی ، محققان از موشهایی استفاده کردند که مجبور به رژیم کم ویتامین B6 شدند. بعد از چهار هفته ، سطح B6 پلاسما در موش ها نسبت به گروه شاهد به 3 درصد کاهش یافت. محققان مشاهده کردند که این حیوانات نقایص اجتماعی و اختلال شناختی نشان می دهند.

در این مطالعه ، که بعداً دریافت که مکمل مستقیم B6 ناهنجاری های رفتاری را بهبود می بخشد و نقایص رفتاری را که در موش ها مشاهده می شود اصلاح می کند ، دانشمندان تأکید کردند که این نتایج برای درمان جدید احتمالی این بیماران بسیار مهم است.

20 غذا غنی از ویتامین B6
نیاز روزانه به ویتامین B6 در بزرگسالان 1.3 میلی گرم است. بعد از 51 سالگی در مردان به 7/1 میلی گرم و در زنان به 5/1 میلی گرم افزایش می یابد.

نیاز روزانه به ویتامین B6 در زنان باردار 1.9 میلی گرم و در زنان در دوران شیردهی 2 میلی گرم است.

نسبت 20 غذای غنی از ویتامین B6 در میلی گرم در 100 گرم:

ماهی قزل آلا: 75/0 میلی گرم

گردو: 0.73 میلی گرم

عدس: 0.6 میلی گرم

نخود: 0.6mg

موز: 0.51 میلی گرم

مرغ: 0.5 میلی گرم

ماهی تن ، بنیتو ، ماهی ، ماهی قزل آلا: 0.46 میلی گرم

آووکادو: 0.42 میلی گرم

ذرت: 0.4 میلی گرم

شاه بلوط: 0.33 میلی گرم

گوشت گاو: 0.33 میلی گرم

سیر: 0.32 میلی گرم

برنج: 0.3 میلی گرم

کشمش: 0.3 میلی گرم

گوشت گوساله ساییده: 27/0 میلی گرم

لوبیا سبز: 26/0 میلی گرم

پسته: 0.26 میلی گرم

سیب زمینی: 25/0 میلی گرم

آلو خشک: 24/0 میلی گرم

گل کلم ، اسفناج: 0.2 میلی گرم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا