فناوری

نحوه انتقال سهام دارا یکم به پرتفوی کارگزاری

قرار بر این بود افرادی که سهام صندوق های etf دارا یکم را خریداری کرده اند از روز چهارشنبه قادر به معامله آن در بورس باشند اما اعلام شد که معاملات این صندوق به تعویق افتاده است. مشکلی که اکثرا با آن مواجه هستند این است که چرا دارا یکم در پرتفوی نیست و این سوال که چگونه دارا یکم را به پرتفوی اضافه کنیم برای آن ها بوجود می آید. در ادامه نحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی را  در کارگزاری مفید و کارگزاری آگاه به صورت تصویری به شما نمایش می دهیم.

نحوه اضافه شدن دارا یکم به پرتفوی

برای اضافه کردن دارا یکم به پرتفوی به سه روش زیر می توان عمل کرد:

نحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی مفید

 1. اگر دارا یکم را از سامانه کارگزاری خریداری کرده اید و هنوز در پرتفوی شما نمایش داده نشده، گزینه تغییر کارگزار ناظر را بزنید (تغییر کارگزار ناظر در باشگاه مشتریان)
  با توجه به تصاویر زیر عمل کرده: برای مثال برای کارگزاری مفید ابتدا وارد اپلیکیشن مربوط به معاملات کارگزاری مفید شده ( برنامه ایزی تریدر)نحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی به چه صورت است؟
  سپس روی سه نقطه گوشه صفحه کلیک کرده، گزینه سایر و سپس تغییر کارگزار ناظر را انتخاب کردهنحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی به چه صورت است؟
  و نماد “دارا یکم” را جستجو کنید (زیر نماد نوشته شده: صندوق واسطه‌گری مالی یکم-سهام)، بعد روی نماد کلیک کرده و دکمه “ثبت درخواست” را بزنید.نحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی به چه صورت است؟
 2. اگر دارا یکم را از درگاه بانکی خریداری کرده اید باید مراحل زیر را طی کنید:-ثبت نام در سجام و احراز هویت
  -ورود به سامانه درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به ادرس ddn.csdiran.com
  -دانلود برگه سهام دارا یکم
  -ورود به باشگاه مشتریان، منوی اوراق بهادار
  -انتخاب تغییر کارگزار ناظر
  -انتخاب گزینه آخرین گواهی سهام
  -آپلود برگه سهام دارا یکم در سایت کارگزاری
  -به مدت ۴۸ ساعت صبر داشته باشید
  -بعد از دو روز کاری، سهام دارا یکم در پرتفوی شما می نشیند.نکته: حتما به این مورد توجه داشته باشید که نماد دارا یکم را به صورت صحیح وارد کرده و مابین دارا و یکم فاصله قرار داده تا نماد دارا یکم در قسمت جستجو نمایش داده شود  (زیر نماد نوشته شده: صندوق واسطه‌گری مالی یکم-سهام)، سپس  روی نماد کلیک کرده و دکمه “ثبت درخواست” را بزنید، گاه پیش آمده که گزینه ثبت در خواست فعال نبوده در این صورت در ساعات دیگر و ترجیحا در ساعات اداری این کار را تکرار کنید، به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت صبر کرده تا دارایی در پرتفوی شما بنشیند

در تصویر زیر گفته شده که نوشتن “خرید از درگاه بانکی” کافی است، ولی بعضی کارگزاری ها این روش را نمی پذیرند و ممکن است جواب نگیرند.

نحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی به چه صورت است؟

بیشتر بخوانید: علت عدم نمایش دارا یکم در پرتفوی چیست؟

اطلاعیه مهم در خصوص صندوق سرمایه گذاری (دارا یکم)

سرمایه گذاران محترم در انجام معاملات خود در صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (دارا یکم) در نظر داشته باشند که خالص ارزش دارایی های این صندوق با نام NAV  ابطال در بخش مربوطه در سایتهای شرکت بورس اوراق بهادار تهران (TSE.IR)، مدیریت فناوری اطلاعات بورس تهران (TSETMC.COM) و نیز سایت صندوق (fi1fund.com) نمایش داده می شود، از این رو سرمایه گذاران محترم برای تعیین قیمت معاملات خود به NAV این صندوق توجه نمایند، مدیریت ابزار های نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران

نحوه انتقال دارا یکم به پرتفوی آگاه

تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری آگاه

اگر در سال های پیش سهامی خریداری کرده اید و اکنون می خواهید آن سهام را در پرتفوی کارگزاری آگاه داشته باشید باید کارگزار ناظر را عوض کنید.

اگر در کارگزاری دیگری سهام دارید و مایل هستید کارگزاری خود را به  آگاه تغییر دهید و از خدمات متنوع کارگزاری آگاه استفاده کنید :

به راحتی می توانید بدون اتلاف وقت و مراجعه ی حضوری سهم مورد نظرتان را با استفاده از سامانه ی تغییر کارگزار ناظر که از منوی سامانه ی معاملاتی آساتریدر قابل دستیابی است ، به کارگزاری جدید انتقال دهید.

مراحل تغییر کارگزار ناظر در آساتریدر

وارد سامانه آساتریدر آگاه شوید.
در منوی سمت راست گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب کنید.

 

مراحل تغییر کارگزار ناظر در آساتریدر

نماد مورد نظر( دارا یکم) را تعیین کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

مراحل تغییر کارگزار ناظر در آساتریدر

چرا صندوق دارا یکم در پرتفو کارگزاری مشاهده نمی شود؟

افراد ثبت نامی صندوق دارا یکم، به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

 1. افرادی که کد بورسی داشته اند و از طریق کد آنلاین خود خرید زده اند.
 2. افرادی که کد بورسی نداشته و از طریق بانک ها اقدام به خرید صندوق دارا یکم کرده اند.برای افرادی که کد بورسی نداشته اند و از طریق بانکها ثبت نام کرده اند باید یک کارگزاری را انتخاب کنند و کد بورسی از آن کارگزاری بگیرند که کد معاملاتی داشته باشند.
  اما همچنان برخی از افرادی که کد بورسی دارند این صندوق را در پرتفوی خود نمیبینند مشکل کجاست؟با بررسی های انجام شده، شرکت سپرده گذاری، شرط احراز هویت سجام برای نشستن صندوق دارا یکم در پرتفو ها الزامی است و افرادی که احراز هویت سجام نشده اند، نمی توانند این صندوق را در کد بورسی خود بگیرند.چگونه احراز هویت سجام انجام بدهم؟

  برای احراز هویت سجام دو راه امکان پذیر است:

  حضوری: افراد برای احراز هویت می توانند به مراکز احراز هویت سجام ( دفاتر پیشخوان دولت) در شهر خود مراجعه کنند.
  غیر حضوری: همانطور که وعده داده شده بود به تازگی امکان انجام احراز هویت سجام به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به مراکز احراز هویت سجام از جمله دفاتر خدمات پیشخوان دولت فراهم شده است. برای اطلاع بیشتر می توانید به سایت سجام مراجعه کنید.

  نکته: بعد از احراز هویت، اگر باز هم در پرتفو خود صندوق دارا یکم را مشاهده نکردید باید با کارگزار خود تماس گرفته و اقدام به تغییر ناظر نماد دارا یکم کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا